Nauka o karma jodze

 

Jeśli nie znasz sztuki jogi, istnieje wiele różnych form jogi, które można ćwiczyć. Karma joga jest jedynym rodzajem jogi, który łączy świat fizyczny i duchowy.

Inne rodzaje jogi koncentrują się na jednym lub drugim. Dzięki karma jodze, jeśli jest właściwie praktykowana, możesz doświadczyć obu. Podstawa karma jogi została oparta na starożytnych hinduskich religiach i filozofii. Na tej podstawie karma joga ewoluowała z każdym stuleciem w stan medytacyjny, którego nie można osiągnąć żadną inną formą jogi.

Filozofuj! 2015 nr 3 (maj-czerwiec)

Karma joga łączy dwie główne filozofie świata. Oznacza to, że łączy on teorię zachodniej filozofii, że życie należy przeżywać z przyjemnością ze wschodnią filozofią, że należy żyć życiem dla wiedzy. W przypadku karma jogi obie te teorie łączą się w akcie karmy. Ucząc się karmy, uczysz się wiedzy o świecie i żyjesz w całkowitym i czystym szczęściu.

Aby postępować zgodnie ze wzrostem karmy, zależy to wyłącznie od sposobu życia. Jeśli żyjesz życiem dla bogactwa i dóbr materialnych, wówczas zdobywasz złą karmę. Jeśli żyjesz życiem dla czystego szczęścia i miłości, masz po swojej stronie dobrą karmę. Jeśli nie pracujesz nad sobą i swoim życiem, karma joga nie może ci pomóc. Typ osoby, którą już jesteś, odzwierciedla wyniki, które zobaczysz, uczestnicząc w karma jodze.

Ćwicząc tę formę jogi, będziesz coraz więcej uczyć się o życiu, gdy będziesz kontynuować pracę nad swoimi celami. Karma joga może prowadzić cię we właściwym kierunku ku bezinteresowności, a także ku właściwym działaniom, które powinieneś podjąć w życiu. Karma joga może poprowadzić cię tylko we właściwym kierunku, sam musisz zrobić następny krok i postępować zgodnie z otrzymanymi wskazówkami.

Cała prawda o jodze

Karma oznacza „robić”. Oznacza to, że praktykując akt karmy jogi, uczysz się, jak żyć swoim życiem w formie dobrej karmy. Chcesz mieć pewność, że żyjesz w szczęściu i wolności. Nie chcesz być niewolnikiem swojego ego przez całe życie. Ta forma jogi łączy się również z samo medytacją. Korzystając z obu tych holistycznych form leczenia, jesteś na dobrej drodze do dobrej karmy i odwrócenia swojego życia. Karma joga polega na działaniu, kontrolowaniu twoich działań i ego, aby używać ich na dobre. Musisz monitorować swoje samolubne pragnienia i żyć swoim życiem dla czystego szczęścia i dla siebie. Życie dla innych i to, czego inni od ciebie oczekują, jest drogą do złej karmy i nieszczęśliwego życia. Musisz żyć dla siebie, robiąc to, czego inni oczekują od ciebie lub chcą, abyś nie był szczęśliwy. Wiele osób na świecie przekonuje się, że są szczęśliwi, kiedy nie są. Karma joga może wyleczyć cię z tego wewnętrznego nieszczęścia.

Karma joga jest czymś, nad czym musisz codziennie pracować, aby osiągnąć rezultaty, których tak desperacko szukasz. Karma joga obejmuje wspaniałe formy medytacji i ćwiczeń fizycznych. Łącząc te dwie formy holistycznego uzdrawiania, jesteś na najlepszej drodze do dobrej karmy i uczysz się prawdziwych dróg świata. Wiesz już, po co ma żyć, zawsze było w twojej podświadomości. Karma joga pomaga w wydobyciu tej wiedzy i pomaga zobaczyć, w jaki sposób należy prowadzić swoje życie. Oznacza to, że żyjesz życiem dla szczęścia i bezinteresowności. Karma joga może być wykonywana przez każdego, natychmiast to zobaczysz!