Podstawy jogi Ashtanga Vinyasa

 

 

Wywiad z joginem odkrywa prawdziwy aspekt jogi. Dwa podstawowe rodzaje jogi to „Asthanga Yoga i Iyengar Yogic”. Vinyasa joga w Goa koncentruje się na ośmiu kończynach „jogi Ashtanga” i uczy nas, jak prawidłowo uczyć się pozycji jogi.

Wywiad z joginem na temat podstaw Ashtanga Vinyasa Yoga

Wywiad z joginem ujawnia prawdziwe i prawdziwe aspekty jogi. Ten jeden na jednego jest wglądem w słynne praktyki i postawy jogiczne zwane „Ashtanga Vinyasa Yoga”, aw Indiach znane jest jako joga Ashtanga.

Czy możemy klasyfikować lub różnicować jogę?

Tak możemy. Istnieją różne rodzaje jogi, praktyki jogi i gałęzi. Jednak wszystkie praktyki jogiczne prowadzą do wspólnego celu, jakim jest osiągnięcie harmonii „ciała, umysłu i duszy”. Ostatecznym celem każdej gałęzi lub rodzaju jogi jest osiągnięcie najwyższej świadomości.

Dwa podstawowe typy lub forma jogi to „Ashtanga Yoga i Iyengar Yogic Yogi”. Istnieje również 6 innych gałęzi lub rodzajów jogi, które są znaczące w ich własnych praktykach.

Wyjaśnić znaczenie i konceptualizację asztangi jogi?

Asztanga wywodzi się z dwóch słów „Ashta i Anga”. Te dwa słowa wywodzą się z „sanskrytu”, jednego z najstarszych języków świata, w którym wszystkie tajne nauki, mitologia i epoka hinduizmu są pisane przez mędrców wiele tysięcy lat temu.

W języku angielskim „Ashta” oznacza osiem, a „Anga” oznacza kończynę. Zatem Ashtanga razem przypomina angielską ścieżkę ośmiu kończyn. Dlatego „Ashtanga Yoga” jest pojęciem opartym na ośmiu podstawach opartych na filozofii jogi Patanjali.

Szkolenie nauczycieli asztangi jogi w Indiach oparte jest na wielu Vinyasach i jest pomocne w rozwijaniu podstawowej siły ciała, tonizacji mięśni, siły umysłu i siły duszy. Jest to także jedna z podstawowych koncepcji praktyki asztangi, jak stwierdzono w sutrach Patanjali.

Ashtanga Yoga była starożytną sztuką uzdrawiania, nauką o holistycznej terapii i praktyką osiągania najwyższej świadomości. Został zapomniany dawno temu, aż do jego nagłego pojawienia się podczas „światowej rewolucji w dziedzinie zdrowia i dobrego stylu życia”, szczególnie na Zachodzie.

Jego konceptualizacja we współczesnym świecie opiera się na „ścieżce ośmiu kończyn, fizycznych pozycjach jogi, asanach, kontroli oddychania i zalecanych wzorcach żywieniowych”.

Czy możesz dać nam wgląd w historię lub pochodzenie Ashtanga Yoga?

Ashtanga Yoga jest nieodłączną częścią jogi i jej praktyk. Joga sięga 5000 lat p.n.e. i jest wyjaśnione w „Vedic Philosophy & Tantra”. Tak więc praktyki Ashtanga Yogic mają swoje korzenie w 5000-letniej książce „Patanjali Yoga Sutra” opracowanej przez wielkich mędrców z tamtych czasów.

W filozofii wedyjskiej „Pan Shiva” jest czczony jako pierwszy jogin, a Saptharishi są uważani za pierwszą grupę uczniów, którzy nauczyli się tego od samego pana. Tak więc jego tło sięga wczesnych czasów ewolucji człowieka i jej sutry, w której zdefiniowano ścieżki ośmiu kończyn.

Jakie są osiem części asztangi jogi?

Vinyasa joga w Goa koncentruje się głównie na ośmiu kończynach „Rekolekcji jogi Ashtanga w Indiach”, a także uczy prawidłowego wykonywania pozycji jogi. Wprowadzają doskonałą równowagę między praktykami jogi Ashtanga i Iyengar.

Osiem kończyn asztangi jogi:

1.Yama – wyjaśnia zasady moralnego kodeksu postępowania

2.Niyama – Mówi o dyscyplinach osobistych

3.Asana – Koncentruje się na pozycjach jogicznych i praktykach jogicznych

4.Pranayama – Koncentruje się na kontrolowaniu oddychania

5. Pratyahara – Jego ostatecznym celem jest wyjście poza wycofanie zmysłów

6.Dharana – Chodzi głównie o koncentrację na obiekcie

7.Dhyana – ostatecznie pozwala nam skupić się na medytacji

8.Samadhi – zachęca nas do pójścia w kierunku zbawienia

Te osiem kończyn jest duszą Ashtanga Vinyasa Yoga. Nie, praktyki jogiczne mogą być kompletne lub spełnione bez dotykania tych ośmiu podstaw.

Zadziwiający wgląd dostarczony przez jogina, sprawił, że uwierzyliśmy w dobroć i błogosławieństwa starożytnej sztuki znanej jako joga.